Potrzebna pomoc

Zakup sprzętu pomocniczego i rehabilitacyjnego jest czasami jedynym wyjściem w sytuacji kryzysowej. PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) czy MOPR (Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie) mogą pomóc w finansowaniu tego typu przedmiotów przy refundacji NFZ.

W jaki sposób?

Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny czy pomocniczy refundowany przez NFZ
PCPR, MOPS czy MOPR mogą dofinansować zakup sprzętu pomocniczego czy rehabilitacyjnego w wysokości 150% kwoty refundowanej przez NFZ. Zatem za materac przeciwodleżynowy możemy otrzymać z Funduszu 300 złotych, podczas gdy jedna z organizacji dołoży 150% tej kwoty (razem 750 złotych). Jak otrzymać pomoc? Należy przedłożyć orzeczenie o niepełnosprawności, oświadczenie o dochodach w przeliczeniu na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym oraz ksero dokumentów z NFZ i wniosek o dofinansowanie w MOPR, MOPS czy PCPR. Ważne tylko, by faktura za odebrany sprzęt wyszczególniała wartość kwoty własnej oraz wartość kwoty refundowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pomoc dla rodzin najuboższych poprzez dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego czy pomocy medycznych można otrzymać z takich ośrodków jak PCPR, MOPS czy MOPR. Wystarczy chcieć!

Gdzie zwrócić się po pomoc, kiedy mamy straty po ulewie lub wichurze?